Rabat 50% na pierwsza dobę został aktywowany

Pandemia a korzystanie z aut z wypożyczalnii.

Pandemia a korzystanie z aut z wypożyczalnii.

19 sierpnia, 2020 | Poradnik kierowcy

Czytaj

W czasie panujacej obecnie Pandemii, korzystanie z samochodów wypożyczalnii, którymi jeździ wielu kierowców może wydawać się nierozsądne. Czy na pewno jest czego się obawiać? Na co zwracać uwagę wynajmując samochód w tym specyficznym czasie?

W celu zwiększenia bezpieczeństwa naszych klientów, każdy pojazd przed wydaniem jest dokładnie zdezynfekowany i odkażany. Dokładnie czyścimy powierzchnie dotykane przez kierowcę i pasażera takie jak: kierownica, drążek zmiany biegów, podłokietniki, klamki, pasy bezpieczeństwa czy kluczyki samochodowe. Nasze samochody są poddawane ozonowaniu, które skutecznie zabija wszystkie wirusy, bakterie i drobnoustroje. Dzięki temu możesz mieć pewność, że auto które otrzymasz na pewno będzie bezpiecznym środkiem transportu.

Warto rozważyć wynajęcie samochodu, gdy zmuszeni jesteśmy do dłuższej podróży po Polsce, korzystając z publicznych środków komunikacji, takich jak autobusy czy pociągi. Niejednokrotnie sanepid wzywał już osoby podróżujące komunikacją zbiorową na danej trasie do poddania się kwarantannie, ponieważ istniało ryzyko kontaktu z chorym pasażerem.Nie warto ryzykować zdrowia, lub odbywania przymusowej kwarantanny. Dla bezpieczeństwa i spokoju podróży – lepiej skorzystać z usług wypożyczalni.

Nawet jeśli planujemy podróżowanie głównie po mieście, dla bezpieczeństwa lepiej jest unikać komunikacji masowej, takiej jak autobusy czy tramwaje. Mimo zapewnień odpowiednich służb o dezynfekcji wszystkich powierzchni – ciągła dezynfekcja publicznych miejsc nie jest technicznie możliwa. Bardzo często można również zauważyć, że mimo obowiązku noszenia maseczek – wielu pasażerów komunikacji publicznej ich nie posiada, narażając innych na zagrożenie. W teorii dobrym rozwiązaniem wydawać się może korzystanie z taxi lub ubera. Musimy jednak pamiętać, że wnętrza taxówek nie są odkażane i ozonowanie po każdym kursie.

Alternatywną, którą możemy rozważyć jest korzystanie z usług Car Sharingu, dostępnych w większych miastach. Mamy tutaj jednak również do czynienia z brakiem możliwości zapewnienie częstego odkażania pojazdów, przez operatora wypożyczalni. Auta te często są w ciągłym ruchu, są również wynajmowane przez osoby podróżujące z zagranicy – ze względu na szybkość wynajęcia przez aplikację w telefonie.

Absolutnie najbezpieczniejszym wyborem mogłoby wydawać się podróżowanie wyłącznie pieszo, bądź rowerem. Nie zabezpiecza nas to jednak przed kontaktem z dużą ilością osób w przestrzeni publicznej – tłokiem na chodnikach, tłumem na pasach itd.
Nie każdy ma też na tyle blisko do pracy, by codziennie udawać się do niej pieszo, bądź rowerem. Nie zawsze też jest pogoda, by spacer taki był w ogóle możliwy.

Najbardziej praktycznym wyborem w celu bezpiecznego podróżowania w obecnych czasach okazuje się samochód. To samo auto tak chętnie “wyganiane” przez eko-aktywistów z miast, okazuje się teraz najlepszą opcją – a korzystanie z niego może pomóc całemu społeczeństwu w walce z wyzwaniami, które stawia nam epidemia.

Jeśli nie posiadacie swojego prywatnego pojazdu – nic straconego! Zapewnimy wam bezpieczny i komfortowy samochód, niezależnie od czasu, na jaki go potrzebujecie.
Wyjazd na wczasy, do rodziny, na weekend? A może miejskie auto na dojazdy do pracy przez kilka najbliższych miesięcy? Chętnie pomożemy! Zachęcamy do wysłania do nas zapytania – z wielką radością przygotujemy komfortowy, odkażony i bezpieczny pojazd z naszej floty.

 

Czy na pewno chcesz anulować rezerwację?

Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później

OK