Rabat 50% na pierwsza dobę został aktywowany

Hyundai Kona Electric, jeden z najlepszych i najbardziej ekonomicznych samochodów na świecie.

Hyundai Kona Electric, jeden z najlepszych i najbardziej ekonomicznych samochodów na świecie.

15 października, 2021 | Poradnik kierowcy

Czytaj

Do floty samochodów naszej wypożyczalni dołączył właśnie najowszy, elektryczny Hyundai Kona. Z tej okazji zapraszmy do przeczytania wpisu o tym niezwykłym samochodzie, oraz do testów w naszej wypożyczalni!

Elektryczna Kona to pierwszy, subkompaktowy SUV sprzedawany na europejskim rynku. Model zadebiutował już w 2018 roku, w 2021 został jednak odświeżony – i właśnie ten, najnowszy model dostępny jest u nas w wypożyczalnii. W porównaniu do poprzednika Hyundai poprawił zaawansowane systemy bezpieczeństwa oraz zadbał o aktualizację systemu multimedialnego. Co ciekawe – poprzednia wersja nie była sprzedawana na Polskim rynku, aktualny model więc pomimo tego, że jest u nas całkowitą nowością – jest już bardzo dobrze przetestowany.

Dla wielu osób najważniejszą cechą samochodu elektrycznego jest jego zasięg, moc silnika oraz tempo ładowania. Przejdźmy zatem do danych technicznych. Elektryczna kona dostępna jest z dwoma silnikami
– 136 km, którego przyśpieszenie 0-100 km wynosi: 9,9s a maksymalny zasięg ~ 300 km,
– 204 km, którego przyśpieszenie 0-100 km wynosi: 7,9s a maksymalny zasięg ~ 450 km,

Czas ładowania samochodu będzie oczywiście uzależniony od tego, jak szybką ładowarką dysponujemy. Korzystając z najszybszej ładowarki DC 100kW – doładujemy 70% baterii już w zaledwie 47 minut. W najwolniejszej opcji – przy wykorzystaniu pokładowej ładowarki Kony naładowanie auta do 100% zajmie od 6 do 9 godzin w przypadku pojemniejszej baterii.

Warto jednak pamiętać, że statystyczy dzienny przebieg przeciętnego kierowcy to 50 kilometrów. Oznacza to, że nawet przy mniejszej baterii, jeżdżąć głównie po mieście nie będziemy wcale musieli codziennie doładowywać naszego pojazdu. Czasami wystarczą godzinne zakupy, podczas których samochód podpięty będzie do szybkiej ładowarki – i temat ładowania mamy z głowy. Korzystanie z ładowania w domu również nie powinno być uciążliwe – podłączając wieczorem całkowicie rozładowany samochód, rano mamy już 100% baterii i dostępnego zasięgu. Nie bez powodu ten elektryczny Hyundai nazywany jest przez ekspertów “Jest jednym z najlepszych, najlbardziej ekonomicznych samochodów na świecie.”

W porównaniu do samochódów spalinowych, czy nawet spalinowej wersji tego samego modelu, nasz egzemplarz wyróżnia się kilkoma elementami. Przedewszystkim, ma całkowicie zabudowany przedni grill. Nie ma jednak powodów do obaw – Hyundai znakomicie przemyślał temat chłodzenia. Auto wyposażone jest w specjalny system zarządzania termicznego akumulatorami. Dzięki temu możemy liczyć na wyższą wydajność i żywotność pakietu akumulatorów. Jak to dokładnie działa? Akumulatory chłodzone są wodą lub podgrzewane elementami grzejnymi – w zależności od potrzeb. Następnymi elementami, ktore wyróżniają ten samochód, są specjalne aerodynamiczne felgi, poprawiające ekonomię jazdy, pozwalająć uzyskać najwyższy zasięg. Najnowszą generację wyróżniają również wąskie, eleganckie lampy.

Dynamiczna linia nadwozia pasuje do charaktetu całego samochodu, jak również do odczuć z jazdy. Napęd elektryczny cechuje się natychmiastowym oddawaniem całego momentu obrotowego silnika – od samego startu samochodu. Kona dysponując 395 Nm momentu obrotowego może być z pewnością uznawana za usportowionego Suva. Wrażenie to potęgować może nieco sportowo zestrojone zawieszenie, które znacznie poprawia prowadzenie samochodu. Auto posiada również nisko położony środek ciężkości – ciężkie akumulatory ułożone są pod podłogą, tak, by zachować praktyczność Suva oraz dobre prowadzenie. Podczas codziennej jazdy, nawet w najszybszych łukach auto zachowuje się bardzo przewidywalnie, zapewniając kierowcy wiele przyjemności z jazdy. Kto powiedział, że samochody elektryczne muszą być nudne?

Przyjemność z jazdy zapewnia również bogate wyposażenie i bardzo dobra jakość spasowania wnętrza. Mamy do dyspozycji m.in: automatyczna klimatyzację, podgrzewane fotele i kierownicę, czujniki parkowania oraz nawigację. W opcjach znajduą się również m.in wyświetlacz HUD, bezprzewodowe ładowanie smartphona, systemy ułatwiające jazdę czy nawet pompa ciepła. Dodatkowo, istnieje możliwość dokupienia podgrzewania tylnych siedzeń, tak by w trakcie zimy każdy pasażer był zadowolny.

 

Jak na Suva przystało Kona zapewnia wiele przetrzeni ładunkowej (332 litry), a po złożeniu siedzeń aż 1114 litry. Z takim wynikiem Hyundai sprosta z pewnością każdemu wyzwaniu.

Cały świat motoryzacji zmierza w kierunku sprzedaży wyłącznie elektrycznych modeli samochodów. Od 2035 roku na terenie Uni Europejskiej wejdzie całkowity zakaz sprzedaży samochodów spalinowych, również tych z napędem hybrydowym. Już teraz każdy z producentów ma wyznaczone normy emisji, za których przekorczenie płacić musi karę – 95 euro za każdy przekroczony gram. Producenci samochód w Europie zmuszeni są więc do szybkiego rozwoju technologi, oraz do promowania elektrycznych samochodów. Dzięki takiej strategii na rynku pojawia się coraz więcej ciekawych elektrycznych modeli, takich jak nasz Hyundai Kona.

W pewnym momencie każdy znas zmuszony będzie do przesiadki na samochód elektryczny. Wielu kierowców obawia się zmiany spalinowego samochodu, na elektryczny odpowiednik – m.in z powodu zasięgu, czasu ładowania, czy dostępności ładowarek. Pojawiające się na rynku nowości mogą jednak budzić wiele ciekawości, a opcowanie z nowym wymiarem motoryzacji może być bardzo intersujące. Korzystając z usług naszej wypożyczalni każdy kierowca może wygodnie i szybko sprawdzić już teraz, jak wygląda życie z samochodem elektrycznym. Jeśli więc szukasz elektrycznego samochodu na wynajem we Wrocławiu, zachęcamy do kontaktu!

 

 

Czy na pewno chcesz anulować rezerwację?

Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później

OK