FAQ

Kliknij tu by zobaczyć regulamin wypożyczalni


Każdy kto skończył 21 lat i minimum od roku posiada ważne prawo jazdy, uprawniające do kierowania samochodem na terenie Polski.

Najłatwiej przez nasz internetowy formularz rezerwacji. Należy w nim wybrać preferowaną klasę samochodu, daty odbioru i zwrotu, wyposażenie dodatkowe oraz podać swoje dane. Potwierdzeniem dokonania rezerwacji jest mail zwrotny wysłany na podany podczas rezerwacji adres mailowy. Jeśli nie masz dostępu do internetu, możesz skorzystać z naszej infolinii +48 733 007 009 lub skontaktować się bezpośrednio z nami. Dane kontaktowe znajdziesz na stronie Kontakt.

Prawo jazdy i drugi dokument tożsamości (dowód osobisty albo paszport).

To kwota która na czas wynajmu samochodu zostanie zablokowana na Twojej karcie płatniczej (kredytowej lub debetowej, Visa lub Mastercard). Jeśli Twoja karta nie ma funkcji blokady (tzw. pre-autoryzacji), kaucja zostanie pobrana z karty. Kaucja jest zwrotna. Środki na karcie są odblokowywane, jeśli samochód zostanie zwrócony bez uszkodzeń.

Tak. Wystarczy, że ma ukończone 21 lat, posiada ważne od co najmniej roku prawo jazdy oraz okaże drugi dokument tożsamości.

Tak. Oferujemy wszystko, co może być przydatne w krótszych i dłuższych podróżach - GPS, foteliki dziecięce. Jeśli rezerwujesz samochód przez telefon albo bezpośrednio w oddziale New Rent, nasz pracownik sprawdzi dostępność wyposażenia i skalkuluje cenę jego wypożyczenia. Korzystając z formularza na stronie internetowej, będziesz mógł to zrobić samodzielnie. Wystarczy że zaznaczysz element wyposażenia, a jego cena zostanie automatycznie wyliczona dla wybranego okresu wynajmu.

Samochód możesz odebrać w jednym z wielu oddziałów na terenie całego kraju. Za dodatkową opłatą możemy też podstawić samochód w dowolnie wybrane miejsce np. na lotnisko, dworzec czy pod hotel.

Tak. Na liście punktów odbioru/zwrotu znajdziesz pozycje, w których zamiast nazwy ulicy znajduje się hasło miasto np. Wrocław - miasto”. Wybierz tę opcję, a w kolejnym kroku rezerwacji podaj dokładny adres, pod którym chcesz odebrać samochód.

Tak. Podstawiamy samochody na wszystkie lotniska w Polsce. Oddziały naszej wypożyczalni zlokalizowane są na największych lotniskach w Polsce (Gdańsku, Krakowie, Katowicach, Warszawie, Modlinie, Wrocławiu).

Tak. Jeśli potrzebujesz wynająć samochód natychmiast, skontaktuj się bezpośrednio z numerem infolinii +48 733 007 009

Nie. Możesz przejechać wynajętym samochodem tyle kilometrów, ile zechcesz.

Nie. Możliwe jest upoważnienie dodatkowych kierowców. Ich dane należy zgłosić najpóźniej w dniu wynajmu samochodu. Konieczne będzie też okazanie dokumentów tożsamości i ważnego prawa jazdy. Jeśli wynajmujesz samochód przez formularz na stronie internetowej możesz od razu podać dane dodatkowych kierowców. Dzięki temu w dniu odbioru samochodu procedura jego wydania będzie znacznie krótsza.

Tak. Pamiętaj, że dane dodatkowych kierowców należy zgłosić najpóźniej w dniu wynajmu samochodu. Konieczne będzie też okazanie ich dokumentów tożsamości i ważnego prawa jazdy.

Tak. Jeśli planujesz podróż zagraniczną, poinformuj nas o tym przed odbiorem samochodu. Po otrzymaniu pisemnej zgody możesz wyjechać do wszystkich krajów Unii Europejskiej, Szwajcarii, Norwegii. Podróż do krajów spoza tej listy wymaga wcześniejszego kontaktu pod numerem telefonu +48 733 007 009 lub adresem mailowym biuro@newrent.pl. Wyjazd poza granice Polski wiąże się z niewielką opłatą, wynikającą z konieczności doposażenia samochodu w elementy wymagane w innych krajach europejskich.

W przypadku jakiejkolwiek awarii, unieruchomienia samochodu, kolizji drogowej i innych zdarzeń związanych z wynajętym autem, prosimy o bezzwłoczny kontakt z numerem infolinii +48 733 007 009. Nasz pracownik udzieli wyczerpujących informacji na temat dalszego postępowania. Infolinia dostępna jest non-stop - 24 godziny na dobę, przez cały rok, również dla osób dzwoniących spoza Polski.

Tak. Jeśli Twoje prawo jazdy zostało wydane w jednym z poniższych państw, możesz poruszać się po terenie Polski:

Albania, Austria, Bahamy, Bahrajn, Białoruś, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Bułgaria, Cypr, Chorwacja, Czechy, Dania, Demokratyczna Republika Konga, Estonia, Filipiny, Finlandia, Francja, Grecja, Gruzja, Gujana, Hiszpania, Holandia, Iran, Irlandia, Islandia, Izrael, Kazachstan, Korea Południowa, Kuba, Kuwejt, Lichtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Malta, Maroka, Monako, Mongolia, Niemcy, Niger, Norwegia, Pakistan, Polska, Portugalia, Republika Mołdawii, Republika Środkowej Afryki, Republika Południowej Afryki, Rosja, Rumunia, San Marino, Senegal, Seszele, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Tadżykistan, Turkmenistan, Ukraina, Urugwaj, Uzbekistan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, Wybrzeże Kości Słoniowej, Zimbabwe.

Osoby posługujące się prawem jazdy wydanym m.in. w USA, Kanadzie, Japonii, Australii i Turcji muszą posiadać również prawo jazdy międzynarodowe.

Tak. Jeżeli przedłużasz pojazd o 24 godziny możesz zrobić to telefonicznie kontaktując się z Infolinią Handlową pod numerem telefonu +48 733 007 009. Jeżeli chcesz przedłużyć wynajem o więcej niż 24 h konieczna będzie zapłata za przedłużenie. Zapłacić możesz osobiście w najbliższym oddziale New Rent.

Opłata administracyjna za każdą szkodę na pojeździe jest naliczana w przypadku gdy spowodowałeś kolizję, uszkodzenie pojazdu albo sprawca zdarzenia jest nieznany. Jeśli sprawcą jest inny uczestnik ruchu drogowego, ale Ty skontaktowałeś się z Infolinią Techniczną i zrobiłeś wszystko, o co prosił Cię pracownik infolinii - opłata administracyjna nie zostanie naliczona.

Nawet jeśli jesteś sprawcą szkody albo sprawca jest nieznany, możesz znieść opłatę administracyjną. Wystarczy że przed wynajmem wykupisz usługę - zniesienie opłaty administracyjnej za szkodę.